Uyku Testi

Uyku Testi

Uyku Testine Gelmeden Önce ;

 

Duş alın ve saçlarınızı yıkayın. Temiz saç ve saçlı deri elektrotların iyi bağlanabilmesi için önemlidir. Duş sonrası lütfen nemlendirici kullanmayın ve saçınıza sprey, jöle ve yağ içeren ürünler kullanmayın.

  • Özellikle çene bölgenizi traş yaparak temizleyin. Eğer sakalınız varsa traş olmanıza gerek yoktur, özel bir yapıştırıcı ile elektrotlar bağlanacaktır.
  • Varsa ojelerinizi ve takma tırnağınızı çıkarın.
  • Her türlü özel isteğinizi bize söyleyebilirsiniz.

 

Yanınızda Getirmeniz Gerekenler ;

 

  • Kurumsal sevkiniz varsa çalışma günü yanınızda getirin.
  • Rahat bir uyku uyumak için kendi pijama ve terliğinizi getirin.
  • Kullandığınız ilaçları getirin.

Kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak her türlü eşyayı (yastık, oyuncak gibi) yanınızda getirebilirsiniz.

 

Sonuçlarımı Ne Zaman Alabilirim ?

 

Verileriniz gece boyunca kayıt edilmektedir. Tanınızın konulması için uzman doktor tarafından bu veriler yeniden incelenerek yorumlanacaktır. Sekreterimiz en kısa sürede sizi arayarak raporunuzun hazır olduğunu bildirecektir.

 

Test Sürecinde Neler Yaşanacak ?

 

Teknisyenimiz çalışma öncesi vücudunuzun belli bölgelerine elektrot ve sensörleri bağlama işlemini yapacaktır. Bu elektrot ve sensör aracılığı ile gece boyunca beyin dalgalarınız, horlamanız, kalp elektronuz (EKG), solunum eforunuz, çene-göz ve bacak kas aktiviteniz ve kandaki oksijen düzeyiniz kayıt edilecektir.

İhtiyaç duyduğunuzda yatağınızın başındaki alarm düğmesi ile iletişim kurabilir, istediğiniz zaman tekniker cihaz bağlantısını çıkararak lavoboya gidebilirsiniz.

Uykunuz geldiğinde teknikerimiz ışıkları kapatır ve uyku çalışmanızı başlatır.